Minikler bu kez Konyaaltı Sahili’nde okudular

Minikler bu kez Konyaaltı Sahili’nde okudular

Antalya’da 3 Mayıs Cuma Günü , Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenmiş olan “Sahile Gidiyorum , Kitaba Dalıyorum” projesi çatısı altında 30 bin öğrenci ve velisi güneşli havanın tadını Konyaaltı Sahili’nde kitap okuyarak çıkarttı.

Anaokulu ,ilkokul ve ortaokullarda öğrenim gören öğrencileri kapsayan projeye yaklaşık 15 bin öğrenci velileriyle birlikte katılım gösterdi.

Kaymakam Kamil Köten ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hoplar’ın da aralarında bulunduğu kalabalık “OKU” kareografisi oluşturduktan sonra yaklaşık 2 saat boyunca adeta satırların arasında kayboldu.

Etkinlik sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hoplar çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak istediklerini belirtti. “Bu etkinliği Konyaaltı Sahili’nde yapmamızın amacı ise vatandaşlarımıza az da olsa duyarlılık kazandırmaktı. Şehrimize gelen turistler dahil herkesin kitap okumasını istiyoruz.” diyerek de ekledi.

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.