Nafız Tanır sahneye çıktı ! Muhalif hareket başladı …

Nafız Tanır sahneye çıktı ! Muhalif hareket başladı …

Antalyaspor’da sportif olarak alınan olumsuz sonuçları bahane eden bir takım kesim muhalif harekete geçti.

Bu isimler arasında en dikkat çekeni ise Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafız Tanır oldu. Antalyaspor A.Ş’den uzak duran ve Ali Şafak Öztürk’ün isminin duyulduğu ilk günden itibaren olumsuz görüşlerini kapı arkasında dile getiren Tanır’ın, Bursaspor maçından sonra niyetini açıkça ortaya koyduğu öğrenildi.

Bursaspor yenilgisinden sonra eski başkanları arayan Tanır, “Olağan üstü toplanmalıyız. Antalyaspor A.Ş kötü yönetiliyor” diyerek çağrıda bulundu.

Gültekin Gencer döneminde menajerlik ilişikileri, sportif başarısızlıklar, altyapıda yaşananlar gibi bir çok konuda somut bilgilere rağmen en ufak bir hamlede bulunmayan ve tam tersi sürekli Gültekin Gencer’i koruyup, kollayan Nafız Tanır’ın bu tavrı şaşırttı.

Nafız Tanır’ın talebi üzerine eski başkanların Pazartesi akşamı bir araya geldiği ve Antalyaspor A.Ş hakkında görüşler dile getirildiği öğrenildi.

Tanır’ın, “İki farklı şirket var, birinden kredi çekiliyor. Toplam borç 200 milyon seviyesinde. Antalyaspor A.Ş yöneticisi Bora Terzioğlu, Gültekin Gencer’den özür diledi” gibi ifadeler bulunduğu ve Antalyaspor Kulübü Derneği’nin seçimsiz olarak olağan üstü toplanması fikrinin ortaya atıldığı belirtildi.

Nafız Tanır’ın, eksik ve yanlış bilgilendirmelerle eski başkanları Antalyaspor A.Ş’ye karşı dolduruşta bulunduğu ve hedef gösterdiği iddia edildi.

Diğer yandan hatırlanacağı gibi Gültekin Gencer dönemine ait borç, 185 milyon lira olarak açıklanmıştı. Döviz kurunun artması bu borcu daha da arttırdı. Ancak Nafız Tanır bu bilgileri saptırarak paylaşımlarda bulunduğu öğrenildi.