Nafız Tanır siyasete geri dönüyor ! İşte o parti ve yaşananlar

Nafız Tanır siyasete geri dönüyor ! İşte o parti ve yaşananlar

Antalyaspor’da Bekir Kumbul – Mahmut Akkaş’ın ardından 2. çöküş dönemi olan 2013-2016 yıllarında Gültekin Gencer – Nafız Tanır döneminin en büyük yetkili ismi olan Nafız Tanır siyasete geri dönüyor. Tanır, 2013-2016 dönemlerinde yaşananlardan dolayı kırmızı-beyazlı kulübün kapanma noktasına gelmesinden sonra bu sefer Belediye meclis üyeliği yapmak için Ak Parti’ye başvurduğu iddia edildi.

Antalyasporum.com ‘un özel haberi şöyle;

İmar komisyonunda olmak istiyor

Muratpaşa Belediyesi’den meclis üyeliği yapmak isteyen Nafız Tanır’ın hem Büyükşehir’de hem de Muratpaşa’da imar komisyonunda olmak istediği konuşuluyor. 

Menderes Türel’in karşısında yer almıştı

Geçmişte 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde Menderes Türel’in karşısında yer alan Nafız Tanır Gültekin Gencer ile birlikte hareket etmiş ve her iki dönemde de Menderes Türel’e aleyhine kapalı kapılar ardından konuşmuştu. Ak Parti tabanının da Nafız Tanır’ın, geçmişte yaptıkları hatırlatılarak Muratpaşa Belediyesi’nden meclis üyesi olarak gösterilmesinden rahatsız oldukları dile getiriliyor.

Diğer partiler pusuda bekliyor

Nafız Tanır’ın aday olması diğer partileride umutlandırdı. Özellikle Gültekin Gencer ile ilişkisinden yararlanmak isteyen diğer partiler seçime doğru Nafız Tanır üzerinden Ak parti aleyhine propaganda yapacağı belirtiliyor.

Belgeler ortaya çıkacak

Gültekin Gencer’in sahibi olduğu Genpa marketlerinin iflas ertelemeye gitmesinden sonra bazı mallarını çeşitli kişiler üzerinden kaçırdığı bu isimler arasında Nafız Tanır’ın da önemli rol oynadığı belirtiliyor. Özellikle ikili arasında tapu alışverişleri yaşandığı ve bu bilgilerin belgeleriyle birlikte diğer partiler tarafından seçime kısa bir süre kala ortaya çıkartılacağı söyleniyor. 

Kararsızların oylarına etki edecek

Diğer partilerin Nafız Tanır’ın hem Antalyaspor döneminde, hem Gültekin Gencer ile ilişkisinde hem de daha eski yıllardaki siyasi davranışlarını ortaya çıkartarak kararsız oyları etki altına almak istedikleri ifade edildi.

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.