Nafız Tanır’dan tarihi itiraf ! Derneği istediler ama vermediler !!!

Nafız Tanır’dan tarihi itiraf ! Derneği istediler ama vermediler !!!

Antalyaspor A.Ş başkanlığını bırakarak, kongre kararı alan Ali Şafak Öztürk’ü bu sürece iten ilk fitili Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafız Tanır’ın ateşlediği resmen ortaya çıktı.

Daha öne 40 milyon borç bilgisi ile kulübe gelen Öztürk ve ailesi, borcun 185 milyon olduğunu görünce ayrılmak istemişti. Ancak, ciddi gelir kaynakları yaratılacağı sözü verildi ve aile kişisel hesapları ile büyük meblağda kredi çekti ve Antalyaspor’u mali krizden kurtardı.

Antalyaspor A.Ş’ye çok ciddi para koyan Öztürk ve ailesi kendilerini güvence altına almak için hisselerin çoğunluğunu elinde bulunduran Kulüp Derneği’ni istediler ancak Nafız Tanır, koltuğunu devretmeyince sıkıntılar yeniden başladı.

Nafız Tanır’ın dernek yönetime aldığı isimlerle Ali Şafak Öztürk’ü yıpratma mücadelesi verdiği biliniyordu bu sezon ise alınan kötü sonuçların ardından kendisi de devreye girerek kulisler yapmaya başladığı ortaya çıkmıştı. Son olarak eski başkanları toplayan Tanır, Ali Şafak Öztürk aleyhinde bilgiler ve konuşmalar yaptı. Seçimsiz dernek kongresi yapılması fikrini ortaya atarak, bu kongrede Ali Şafak Öztürk’ün bir kat daha fazla yıpratma gayesini ortaya koydu.

Bu toplantıdan kısa süre sonra yıllık 25 milyon TL gelir kaynağı getirecek olan hafriyat projesi tüm anlaşmalar yapılmasına rağmen belediye meclis kararı ile 5 milyon TL’ye düşürüldü.

Bu andan itibaren Ali Şafak Öztürk ve ailesi Antalyaspor’u bırakma kararı aldı.

Bugün yapılan basın toplantısında ise gazeteciler Ali Şafak Öztürk’ün Kulüp Derneği hakkında söylemleri ve isteğini Nafız Tanır’a sordu.

Tanır, “Başkan ile iletişim halindeyiz. Kendisinin bir fikri olabilir ama Antalyaspor Kulübü Derneği’nin başkanının kim olacağına genel kurul karar verir. Hem Antalyaspor A.Ş hem de Antalyaspor Kulübü Derneği başkanının aynı isim olmasına genel kurullar karar verir” diyerek koltuğu bırakmak istemediğini açıkça ortaya koydu.

Ali Şafak Öztürk’ün Antalyaspor A.Ş hisslerinin %56’sına sahip olan Kulüp Derneği yönetme niyetini kendisine iletildiğini adeta itiraf eden Nafız Tanır, Öztürk bize “Daha önce iki kurumunda başkanı aynı isimmiş” dediğini de söyledi.

Tanır kendisini savunmak için Bekir Kumbul döneminde A.Ş ve Dernek başkanları başkaydı dedi.