Nuri Şahin en çok onlara güvendi

Nuri Şahin en çok onlara güvendi

Dünya Kupası arasına maç başına 1.33 puan ortalamasıyla girerek hayal kırıklığı yaratan Antalyaspor’da Futbol Sorumlusu Nuri Şahin’in en güvendiği isimler rakamlara yansıdı. Genç teknik adamın en çok süre verdiği futbolcu Haji Wright olurken, başarılı futbolcu 12 maçın tamamında ilk 11’de sahaya çıkarken, bu alanda da takımının zirvesinde yer aldı. ABD’li futbolcu aynı zamanda takımının en skorer ismi de olurken, bu ortaya koyduğu performansla Dünya Kupası’nda da ülkesi adına mücadele etme hakkını elde etti. Kırmızı-Beyazlılarda Haji Wright’ı Güray Vural, Bünyamin Balcı ve Fernando Martins takip etti.

25 OYUNCU SAHAYA ÇIKTI

Kadrosunda bulunan tam 25 oyuncuya şans veren Nuri Şahin, en az şansı ise 18 yaşındaki genç orta saha oyuncusu Mustafa Erdilman’a tanıdı. Nuri Şahin, Amar Gerxhaliu, Ataberk Dadakdeniz ve Kağan Arican’ı kadroya almasına rağmen hiç sahaya sürmedi. Takım kadrosunda yer alan Erkan Eyibil ile Mevlüthan Ekelik ise hiçbir lig maçında 21 kişilik listeye dahil edilmedi.

EN ÇOK GÖKDENİZ TERCİH EDİLDİ

Nuri Şahin’in en çok sonradan oyuna sürdüğü isim ise Gökdeniz Bayrakdar oldu. Tam 7 kez oyuna sonradan dahil olan genç futbolcuyu 5’er kezle Ghacha, Soner Aydoğdu, 4’er kezle Sinan Gümüş ile Veysel Sarı takip etti.

GHACHA GİRİNCE PUANLAR GELDİ

Antalyaspor’da Houssam Ghacha’nın oyuna girmesiyle birlikte gelen puanlar da dikkat çekti. Kırmızı-Beyazlılar, Cezayirli oyuncunun oyuna girdiği maçlarda 4 puan daha fazla kazandı. Antalyaspor, başarılı futbolcunun oyuna girdiği dakikalarda iki kez beraberlikten galibiyete ulaşmayı başardı. Akrep, Gökdeniz Bayrakdar’ın da oyuna dahil olmasıyla birlikte aynı mantıkla 4 puan kazanırken, 3 puanı ise kaybetti.

NDAO VE ÖMER TOPRAK UZAK KALDI

Bu sezon sakatlıklar sebebiyle de pek çok maçta kadro kurmakta zorlanan Nuri Şahin’in en çok aradığı isimler Alassane Ndao ve Ömer Toprak oldu. Ndao 7, Ömer Toprak ise sakatlığı gerekçesiyle 6 maç sahalardan uzak kalırken, Antalyaspor’un bu sezon en çok faydalanamadığı isimler oldu. Antalyaspor’da Fredy Ribeiro 5, Mehmedi de 4 maçta sakatlığı gerekçesiyle oynayamadı. (Lider)

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.