Rekor transferlerin 3’ünde Öztürk imzası var

Rekor transferlerin 3’ünde Öztürk imzası var

Antalyaspor’un 80 milyon euroluk borcunu ödemeye devam eden Öztürk ailesi sonrasında da kulübe kazandırmaya devam ediyor. Öztürk ailesinin son döneminden kalan oyunculardan kırmızı beyazlı yönetim hem Nazım Sangare hem de Paul Mukairu trasnferlerinden yaklaşık 4 milyon euro bonservis bedeli kazandı.

REKOR LİSTESİNE GİRDİ

Antalyaspor’dan Danimarka’nın Kopenhag takımına satılan Paul Mukairu, kırmızı beyazlı takıma kazandırdığı parayla tarihe geçti. Geçen sene 450 bin euroya Anderlecht’e kiralanan ve şimdi de Kopenhag’a 1.9 milyon euro karşılığında transfer olan Mukairu, Antalyaspor tarihinin en çok kazandıran futbolcuları arasında yer aldı.

Paul Mukairu, Ismail Aissati ve Fazlı Ulusal’ın ardından Antalyaspor tarihinin en çok kazandıran futbolcusu olurken, sıralamada ilk sıralarda yer alan futbolcuların Eski Başkan Ali Şafak Öztürk döneminde transfer edilmesi de dikkat çekti.
Antalyaspor tarihinin en çok para kazandıran ilk 6 futbolcunun 3’ü Ali Şafak Öztürk döneminde transfer edilirken, Paul Mukairu, Sandro Ranieri ve Nazım Sangare’nin transferiyle birlikte kasaya toplamda 6 milyon 400 bin euro gelir sağlandı.

İşte Antalyaspor tarihinin en çok kazandıran futbolcuları listesi:

Ismail Aissati Terek Grozny 3.3 milyon Euro

Fazlı Ulusal Beşiktaş 2.5 milyon Euro

Paul Mukairu 2.35 milyon Euro

Sandro Ranieri Benevento 2.3 milyon Euro

Doukara El Ittifak 2 milyon Euro

Nazım Sangare Fenerbahçe 1 milyon 750 bin Euro