Rıza Çalımbay, Antalyaspor hakkında konuştu

Rıza Çalımbay, Antalyaspor hakkında konuştu

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, TRT Spor’da yayınlanan “Basın Tribünü” programının konuğu oldu. Canlı yayında Eto’o ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İşte önemli satırbaşları;

Futbolcu takıma zarar veriyorsa gerekeni yaparım”

Antalyaspor ile Beşiktaş arasında transfer sürecinde iletişim sorunu yaşandı. Eto’o’ya Beşiktaş, Başakşehir ve Trabzonspor teklif yaptı. Beşiktaş’a transfer olmak istedi. Eto’o’ya karşı Beşiktaş’tan Kerim Frei ve Ömer Şişmanoğlu’nu istedik. Kerim ve Ömer gelmek istemedi. Bu arkadaşlar gelmek istemeyince takımda vermedi. 2 takımda çıkınca taraftardan baskı geldi. Eto’o ile görüştüler, o da ayrılmak istemediğini ve mutlu olduğunu söyledi”

“Ayrılmamda başkan ile anlaşmazlıklar etkili oldu”

Transferi en yanlış olan isimlerden biri Menez’di. Sakat gelmişti. Ben onu görmedim bile. Ayrılmamda başkan ile anlaşmazlıklar etkili oldu, Eto’o ve Nasri’nin bu süreçte bir etkisi olmadı”

“Benim kadar futbolu seven bir kişi gördüm o da Eto’o”

“Ben yıldızlarla doğdum. Yıldız dediğiniz Eto’o gibi olur. Eto’o benim şimdiye kadar çalıştığım en karakterli kişiliktir. Vücudunun yettiğine kadar çalışır. Golcüdür. Hakikaten golcüdür. Futbolu çok seviyorum. Çünkü ben futbola minettarım. Ama benim kadar futbolu seven bir kişi gördüm Eto’o.. Nasri’ye gelince çok iyi futbolcu. Bize geç geldi. Sezon başlamış… Orada ki en büyük yanlışlardan bir tanesi Menez’di… Gitti ameliyat oldu 3 ay sonra geldi. Ben Menez ile maç oynamadım. Orada ki kopukluk ne Nasri, ne Eto’o, başka bir şey… Takıma zararlıyla o zaman o oyuncu ile ben zaten çalışmam. Yao nu doğru yola getiririz takıma uyar faydalı olur ya da… Eto’o ile görüşüyoruz. Geldi kampa.. Hatta ne yapacaksın seneye dedim. Bir çok şey konuştuk. Futbolcu çok seviyorum 40’a kadar kesinlikle…”