“Şarampol Efsanesi” dönüyor

“Şarampol Efsanesi” dönüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Efsane Geri Dönüyor’ sloganıyla başlattığı Şarampol Caddesi Kentsel Tasarım ve Çevre Düzenleme Projesi’ninilk etabı olan SGK Kavşağı ile Tonguç Caddesi arasında çalışmalarda son rötuşlar atılıyor. Projenin ikinci etabında da çalışmalar aralıksız sürüyor. Projede süs havuzları, özel gölgelik alanların yapımı devam ederken caddeye bakan binalar da boyanıyor.

Daha yeşil olacak

Şarampol Caddesi uygulanacak olan konsept ile her gün yüz binlerce kişinin ziyaret ettiği bir alışveriş sokağı olacak. Şarampol Caddesi’nin sahip olduğu potansiyeli kullanarak, bir çekim merkezi haline getirecek proje, caddeye yeni bir kimlik kazandıracak. Proje, yalnızca Antalya’nın değil, Türkiye’nin ve dünyanın en önemli yayalaştırma projelerinden biri olacak. Proje ile birlikte Şarampol Caddesi daha yeşil bir görünüm kazanarak mevcut görünümünden daha fazla canlı olacak.

Aydınlatma ile canlılık

Cadde üzerinde dinlence alanlarının yanı sıra, kafe ve restoran gibi reaktif birimler açık alan olarak kullanılacak. Mevcut binaların görünümüne zarar vermeden, tabela, klima gibi görüntü kirliliğine sebep olan dış üniteleri uygulanacak teknikle kaybedilecek. Gündüz olduğu kadar gece saatlerinde aktif olarak kullanılacak caddeye aydınlatma elemanları ile canlılık kazandırılacak.

AKDENİZ MANŞET