Sedat Karabük Fenerbahçe yolunda

Sedat Karabük Fenerbahçe yolunda

Gelecek sezon için çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe, ilk etapta alt yapısı için adım attı. Sarı-Lacivertliler, Türk futboluna birçok ismi kazandıran Sedat Karabük’e alt yapısını emanet etmeye hazırlanıyor. Antalyaspor’a 2018 yılında dönemin Başkanı Ali Şafak Öztürk tarafından futbol direktörü olarak görevlendirilen Sedat Karabük, Fenerbahçe ile büyük ölçüde anlaşma sağladı.

Büyük gelir sağladı

Antalyaspor’da ikinci döneminin sonuna gelen Karabük, transferde etkin olduğu futbolcular sayesinde kazandırdığı bonservis gelirleriyle dikkat çekti. Antalyaspor’a 100 milyonlarca TL kazandıran Karabük; Doğukan Sinik, Ismail Aissati ve Paul Mukairu gibi isimlerin takıma kazandırılmasında baş rol oynarken, sadece bu 3 futbolcudan 9.2 milyon Euro Antalyaspor’un kasasına girdi.

Önemli isimleri keşfetti

Antalyaspor’a pek çok genç ismi kazandıran Sedat Karabük; Emre Akbaba, Bünyamin Balcı gibi isimleri de keşfeden teknik adam oldu. Antalyaspor’un alt yapısından yetişen ve gelecek yıllara damga vurması beklenen Mustafa Erdilman ve Emre Uzun gibi isimleri de Akdeniz ekibine kazandıran isim Sedat Karabük oldu.

Fenerbahçe daha önce de istedi

2018 yılında Antalyaspor’da ikinci kez görev almadan önce de Fenerbahçe ile temas kuran Karabük, o dönemde Sarı-Lacivertliler yerine Antalyaspor’a imza attı. Kırmızı-Beyazlılarda görev yaptığı dönemde Fenerbahçe’den ikinci teklifi de reddeden Karabük, bu kez İstanbul ekibiyle imza aşamasına geldi.