Sergen Yalçın, Sinan Boztepe’nin hedefini değiştirdi

Sergen Yalçın, Sinan Boztepe’nin hedefini değiştirdi

Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu’nda Antalyaspor, sahasında Beşiktaş’a 2-1 mağlup oldu. Bu sonuçla siyah-beyazlılar çeyrek finale yükseldi.

Karşılaşma sonrası teknik direktör Sergen Yalçın açıklamalarda bulundu.

Yalçın, “İlk yarıda iyi oynadık ama ikinci yarı oyun Beşiktaş’ın kontrolündeydi. Rakibimizi tebrik ediyoruz. Transfer tahtamız kapalı, kadromuz kısıtlı. Biz daha çok lige konsantre olmak istiyoruz.

“Lige konsantre olmalıyız”
Bugün itibarıyla ilk yarıda oynanan oyun memnun edici. Transfer de yapamıyoruz. Aynı kadroyla oynuyoruz. Oyuncular da yoruluyor. Bir an evvel lige dönüp, lige konsantre olmalıyız.

“3-4’e oynayacak bir kadromuz yok”
Avrupa kupaları biraz zor. Geniş bir kadroya sahip değiliz. Belli oyuncu grubuyla oynuyoruz. Ligi ilk 10 içinde bitirirsek başarılı olacağımızı düşünüyorum. Kadromuzun öyle bir genişliği yok. 3-4’e oynayacak bir kadromuz yok. Ligi en iyi şekilde bitirebilmeyi istiyoruz. İlk 8-10 bizim için başarılı bir yer olur diye düşünüyorum” dedi.

Antalyaspor Başkanı hedefi üçüncülük olarak işaret etmişti
Antalyaspor Kulübü Başkanı Sinan Boztepe, teknik direktör Sergen Yalçın için düzenlenen imza töreninde hedefi lig üçüncülüğü olarak işaret etmişti.

Bunu elde etmek için de başarılı hocalarla çalışmaya ihtiyaçları olduğunun altını çizen Boztepe, “Sergen hoca sadece Türkiye’de değil bana göre dünyadaki en değerli hocalardan. Latifeyle karışık diyorum ama bana göre bu yıl ligi üçüncü bitiren takım şampiyon olacak. Biz de bunun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üst sıralara, hedeflerimize Sergen hocamızla yürüyeceğiz.” diye konuştu.

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.