Sergen Yalçın’a ceza

Sergen Yalçın’a ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 09.05.2024 tarih ve 79 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar belli oldu. Antalyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Pendikspor maçında hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkındaki açıklamaları nedeniyle 200 bin lira para cezasına çarptırıldı. PFDK ayrıca, Van De Streek’in, rakip takım sporcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle 2 resmi müsabakadan men ile cezalandırılmasına karar verdi.
2 maç men
PFDK tarafından yapılan açıklamada,” Antalyaspor Kulübü teknik sorumlusu Ali Rıza Sergen Yalçın’ın, 06.05.2024 tarihinde oynanan Antalyaspor-Pendiskpor Trendyol Süper Lig müsabakasında, Hakem ve Diğer Müsabaka Görevlileri Hakkındaki Açıklamaları nedeniyle FDT’nin 38/2. maddesi uyarınca ve FDT’nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 200.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada Antalyaspor Kulübü sporcusu Alexander Gerard Van De Streek’in, rakip takım sporcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle 2 resmi müsabakadan men cezası ile cezalandırılmasına
Karar verildi” denildi.

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.