Sergen Yalçın’dan Jehezkel itirafı

Sergen Yalçın’dan Jehezkel itirafı

Antalyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Trendyol Süper Lig’in 27. haftasında deplasmanda 2-1 kaybettikleri Galatasaray maç sonrası kadro dışı bırakılan israilli futbolcu Sagiv Yehezkel’in durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Yalçın, İsrailli futbolcuyu göndermeleri için siyasetten arandıklarını itiraf etti.

İsrail’in Gazze’ye saldırılarıyla ilgili mesaj veren Yehezkel’in ülke hassasiyetleri gereği kadro dışı kaldığını aktaran Yalçın, “Ülkemizin hassas noktalarına dokunan bir olay. Hoş karşılanacak bir olay değil. Olaydan sonra oyuncuyu göndermemizle ilgili siyasetten de aradılar.

Antalyaspor olarak ülkemizin hassas noktalarına dokunduğu için oyuncumuzu gönderdik. Aslında en iyi oyuncumuzu gönderdik. Transferi de açıp yerine hiçbir oyuncu alamadık. Madem böyle oluyor bize yukarıdan yardım etmeleri lazımdı. ‘En iyi oyuncunuzu gönderdik. Size yardım edelim de bir oyuncu alın.

Takımınız eksik kaldı.’ deselerdi daha güzel olurdu. Antalyaspor olarak görevimizi yaptık. Sonunda sağ kenar oyuncumuz yok. Bu bölüm bizi sıkıntıya sokuyor. Antalyaspor olarak biz görevimizi yaptık ama sonucunda kenarsız oynuyoruz. O bölüm bizi sıkıntıya sokuyor.” değerlendirmesinde bulundu

Sinan Boztepe: “Jehezkel sürecinde tecrübesiz açıklamalar yaptık”
Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, Sagiv Jehezkel sürecinde kendilerinin tecrübesizce açıklamalar yaptıklarını söyledi. Sagiv Jehezkel – Antalyaspor ve Eden Karzev- Başakşehir arasında yaşananların birbirine benzer olduğunu belirten Boztepe, İstanbul kulübünün daha profesyonelce hareket ettiğini söyledi.

NTV’ye konuşan Boztepe, “Başakşehir Kulübü’nün açıklaması çok daha profesyonelce. ‘Oyuncunun yurtdışında oynamasının daha doğru olacağına karar verildi’ açıklamasını yaptılar. İki olay da birbiriyle aynı ama iki kulübün açıklaması farklı. Biz kurumsal hesabımızdan bu açıklamaları yaptığımız için konu buralara geldi” sözlerini kullandı.

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.