SICAK GELİŞME- Yönetim istifasını sunacak !

SICAK GELİŞME- Yönetim istifasını sunacak !

Antalyaspor’da Gültekin Gencer – Nafız Tanır döneminin borçlarını kapatmak için çekilen 200 milyon TL kredi ve faizi kırmızı-beyazlı kulübü zora sokuyor.

Önceki başkan Ali Şafak Öztürk, kendilerine gelir kaynaklarının sözü verilmesi üzerine faizi ile birlikte 300 milyon olan krediyi kişisel kefaletleri ile çekmişti.

Ancak ilerleyen dönemde kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmemesi üzerine Ali Şafak Öztürk görevinden istifa etmişti.

Öztürk ailesi Antalyaspor’dan ayrıldıktan sonra stat isim sponsorluğu, forma reklamı gibi katkılarını karşılıksız olarak kırmızı-beyazlı kulübe bırakmıştı.

Bunun yanı sıra ligde zor günler geçiren Antalyaspor’un, yaklaşık 30 milyon TL’ye denk gelen 5 aylık krediyi de görevi bıraktıktan sonra Öztürk ailesinin ödediği ve kırmızı-beyazlı kulübün ligde kalması için destek verdiği ortaya çıktı.

Ancak, Antalyaspor A.Ş yönetimi Öztürk ailesinden 300 Milyon TL karşılığında çekilen krediye koyulan temliğinde kalkmasını istiyor. Öztürk ailesi de kırmızı-beyazlı yönetimin geride kalan 5 ayda ekonomik gelir sağlamaması ve sürekli kendilerinden para istenmesinden dolayı olumsuz cevap vermişti.

Futbolculara 4 aylık maaş borcu bulunan Antalyaspor A.Ş yönetiminin çözümü istifadan yana bulduğu iddia edildi.

Yönetim kurulunun Salı günü Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile görüşeceği, eğer yeni gelir kaynakları bulunamazsa istifa edeceği iddia edili.

Antalyaspor’da en büyük handikap Nafız Tanır, hisseler el değişirse …