Stada 1.5 milyon dolar harcandı

Albimo Alanyaspor’un maçların oynadığı Alanya Oba Stadı’nın, federasyonun PTT 1. Lig için belirlediği kriterlere uygun hale getirilebilmesi için yapılan çalışmaların maliyeti 1.5 milyon doları bulduğu bildirildi.

Alanya Belediyesi tarafından sürdürülen tadilat çalışmalarının 15 Eylül Pazartesi günü oynanacak Samsunspor maçına kadar yetiştirilmesi için yoğun çaba sarf ediliyor. Stadın aydınlatma ve ses sistemi tamamen yenilendi. Gece maçı oynanabilmesi için yetersiz mevcut jeneratöre bir jeneratör daha eklendi. Bozulan saha zemininde bakım çalışmaları yapıldı.

BAŞTAN SONA TADİLAT
Tribünlerin sahaya bakan bölümlerine yeni reklam tabelaları yerleştirildi. Turnikeler, protokol, VIP ve basın tribünündeki çalışmalar ise son aşamaya getirildi. Maraton tribününe gözlem odası, zemin kata basın toplantı odası oluşturuldu. Takımların soyunma odaları baştan sona yenilenirken, canlı yayın yapılabilmesi için de internet bağlantıları güçlendirildi.

Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur, stadda bugüne kadar yapılan bakım, onarım, tadilat ve yenileme çalışmalarına TFF, Alanya Belediyesi ve Albimo Alanyaspor Kulübü’nün toplam 1,5 milyon dolar harcadığını belirtti.

alanaya-stat

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.