Standart Liege FİFA’ya gidiyor

Antalyaspor’un geçtiğimiz devre arasında Ajax’tan kadroya kattığı ve yaklaşık 1 Milyon Euro maliyeti olan Eyong Enoh ile ilgili flaş gelişmeler yaşanıyor. Antalyaspor, Kamerunlu futbolcunun satın alma opsiyonunu kullanarak kulübü Ajax’a ilk taksit olan 100 Bin Euro’yu ödemiş ancak kırmızı-beyazlı kulüp küme düşünce yabancı sayısı nedeniyle oyuncunun lisansı çıkartılamamıştı.

Enoh ise İngilizce sözleşmesinde “Antalyaspor küme düşerse serbest kalır” maddesi olduğunu iddia ederek Antalyaspor’dan bedavaya ayrılmak istemişti. Enoh ayrıca, Antalyaspor’dan parasını alamadığını iddia ederek sözleşmesinin fesih edilmesini de istedi.

Dünya Kupası’ndan sonra Standart Liege ile anlaşan Enoh’un lisansına Türkiye Futbol Federasyonu onay vermedi. Belçika liginde 8 hafta geride kalmasına rağmen Enoh kulübü ile resmi maçlara henüz çıkamadı.

Belçika basınında çıkan haberlere göre Standart Liege kulübünün, Antalyaspor ile yaptığı görüşmelerden sonuç alamadığı ve oyuncuya geçici lisans çıkartılması için FİFA’ya başvuracağı belirtildi.

 

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.