Süper Lig’de transfer tahtasını açmayan tek takım Antalyaspor oldu!

Süper Lig’de transfer tahtasını açmayan tek takım Antalyaspor oldu!

FIFA tarafından 12 Ocak Cuma günü, Süper Lig’den 7 kulübe transfer engeli geldiği açıklanırken, Türk takımlarından 6’sı tahtasını açmayı başardı. Son olarak Burak Yılmaz’ın çalıştırdığı Kayserispor sorununu çözerken, Sergen Yalçın’lı Antalyaspor halen sorununu çözemedi.

Transferden vazgeçildi

Kadroya en az 2 takviye yapma planı yapan Kırmızı-Beyazlıların, 1 milyon Euro’ya yakın kaynak yaratması gerektiği belirtildi. Mali olarak zor bir dönemeçten geçen yönetim kurulunun, dün yapılan bilgi alışverişinde transfer yapılmama durumunun masaya yatırıldığı öğrenildi. Mali durum nedeniyle transferin yapılmaması önerisinin görüşüldüğü yönetim kurulunda bazı yöneticilerinde konuyla ilgili olarak alınacak karara destek vereceklerini bildirdi. Akdeniz ekibinin transferi de büyük ölçüde kapattığı belirtildi.

Sergen Yalçın transfer istiyordu

Yönetim kurulunda yapılan görüş alışverişinin ardından Teknik Direktör sergen Yalçın’a da bilgi verildiği öğrenildi. Daha önce, “Biraz kısıtlı kadromuz var ama ümit ediyorum transfer dönemi bitene kadar 2-3 oyuncu katabiliriz” sözlerini kullanan Yalçın’ın durumdan memnun kalmadığı öğrenildi. Yalçın’ın transferle ilgili olarak alınan kararı, futbolculara da bildirdiği ortaya koyulan haberler arasında yer aldı.

6 futbolcu gitti

Transfer engelini henüz açamayan Antalyaspor, devre arasında 6 futbolcusuyla yollarını ayırdı. Gerrit Holtmann’ı Bochum’a geri gönderen Kırmızı-Beyazlılar, Sinan Gümüş, Erkan Eyibil, Ege Bilsel, Mustafa Erdilman, ile yollarını ayırdı. Akrep, İsrailli Sagiv Jehezkel’le de resmi olarak olmasa da yollarını ayırdı.

Ege ve Mustafa’dan 200 bin Euro geldi

Antalyaspor, gelen transfer engelini kaldırmak için ilk etapta genç oyuncular Ege Bilsel ve Mustafa Erdilman’ın bonservisini Bodrum FK’ye verdi. Kasasına 200 bin Euro koyan Akdeniz ekibi, buna rağmen tahtasını açamadı.

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.