Süper Lig’in hem en genci hem de en eskisi

Süper Lig’in hem en genci hem de en eskisi

Süper Lig’de yeni sezonun açılmasına sadece 1 gün kalırken, takımların yanı sıra teknik adamların rekabeti de nefes kesecek. Süper Lig’de 17 Türk, 3 de yabancı teknik adamın görev yapacağı Süper Lig’de Antalyaspor futbol sorumlusu Nuri Şahin, en dikkat çeken isim olarak öne çıkıyor. 34 yaşındaki futbol adamı, Süper Lig’in hem en genç hem de en eski teknik adamlarından birisi olarak dikkat çekmeyi başardı.

EMRE BELÖZOĞLU İLE ZİRVEDE

Nuri Şahin, sezon öncesinde Sivasspor’dan Rıza Çalımbay, Adana Demirspor’dan da Vincenzo Montella’nın görevden ayrılmasıyla birlikte en eski teknik adamlardan birisi oldu. 2021-2022 sezonunun 9’uncu haftasında Ersun Yanal’ın yerine Antalyaspor’un teknik patronluk koltuğuna oturan Nuri Şahin, Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu ile birlikte Süper Lig’de en uzun süredir görevde olan isimlerinden birisi oldu. Tam 1 yıl 10 ay 5 gündür görevde olan Nuri Şahin’i tek geçen isim Emre Belözoğlu oldu. Başakşehir’in teknik patronu, Nuri Şahin’den sadece 2 gün önce göreve başlamıştı.

EN GENÇ İKİ İSİMDEN BİRİSİ

Süper Lig’de en uzun süredir görev alan isimlerden birisi olan Nuri Şahin, aynı zamanda en genç teknik adamlar arasında yer alarak da dikkat çekti. 5 Eylül 1988’de doğan Nuri Şahin, 35 yaş ile Fatih Karagümrük’ün teknik patronu Alpaslan Erdem ile birlikte Süper Lig’in en genç iki teknik adamından birisi oldu.

1. LİG’DE DE DAHA ESKİSİ YOK

Süper Lig’in en uzun süredir görev alan teknik adamlarından olan Nuri Şahin’i, 1. Lig’de de geçen bir isim olmadı. 1. Lig’de en uzun süredir görev alan teknik adam Erzurumspor FK’de Hakan Kutlu olurken, 51 yaşındaki çalıştırıcı 6 ay 6 gündür bu görevde bulunuyor.

En uzun süredir görev yapanlar

Teknik Direktör                Kulüp                    Süre

Emre Belözoğlu               Başakşehir FK    1 yıl 10 ay 7 gün

Nuri Şahin                      Antalyaspor       1 yıl 10 ay 5 gün

Osman Özköylü             Pendikspor        1 yıl 9 ay 14 gün

Okan Buruk                  Galatasaray        1 yıl 1 ay 16 gün

Çağdaş Atan                  Kayserispor        1 yıl 1 ay 19 gün

En genç teknik adamlar

Teknik Direktör                Kulüp                    Yaş

Nuri Şahin                           Antalyaspor       35

Alparslan Erdem              Karagümrük       35

Erdal Güneş                       Gaziantep FK     41

Volkan Demirel                Hatayspor           41

Emre Belözoğlu                  Başakşehir FK    42

Servet Çetin                      Sivasspor            42

(Lider)

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.