Tahta için yönetim değişikliği

Tahta için yönetim değişikliği

Transfer sezonunun açılmasına kısa bir süre kala halen transfer tahtasını açamayan Antalyaspor’da çözüm bulundu. Yönetim kurulunda yapılacak değişiklikle birlikte kaynak yaratmayı hedefleyen kırmızı beyazlılarda son gelişmeleri Türkiye Spor Yazarları Derneği Antalya Şube Başkanı Şifa Çiçek, Akdeniz Manşet gazetesindeki köşesinde aktardı.

İşte o yazı: “

2023-2024 futbol sezonunu 10’uncu sırada tamamlayan Antalyaspor, yeni sezon için kolları sıvadı. İlk olarak teknik direktör sorununu gidererek Alex de Souza ile el sıkışan kırmızı beyazlı ekip, bütün enerjisini transfer engelini kaldırmak için harcıyor. Bilindiği üzere Antalyaspor’un FİFA’daki dosyası beşe yükselmişti. Erkan Eyibil, Amar Gerxhaliu, Fedor Kudriashov, Gustavo Blanco’dan sonra Sherel Floranus’un da dosyası kırmızı beyazlı ekibe ulaşmıştı. Antalyaspor, sırada bekleyen Luiz Adriano ve Sagiv Jehezkel’in dosyaları gelmeden transfer tahtasını açıp gerekli mevkilere gerekli takviyeleri yapmak için de büyük çaba gösteriyor. Bunun için yönetimde bir değişim yaşanacak gibi. Gelecek olan yeni yöneticilerden de belli bir ücret alınıp transfer tahtası açılmak istiyor. Bunun için belirli bir yol alındığı da dikkat çekiyor.

Bu arada, Alex’in sözleşmesinde bulunan bir madde de gözden kaçırılmamalı. İlk olarak benim yazdığım maddede şayet Antalyaspor transfer tahtasını açamazsa Brezilyalı futbolcu, sözleşmesini tek taraflı feshedebilir. Bunun gerçekleşmesini düşünmek bile istemiyorum. Olumsuz bir durum Antalyaspor’un sonu olabilir.

Antalyaspor yönetimi nasıl bir transfer politikası izleyecek bilmiyorum. Ancak işinin çok zor olduğunu söyleyebilirim. Sosyal medyada bir taraftar çok güzel bir özet geçmiş. Şöyle yazmış: Antalyaspor’umuzu ligde tutan hiç şüphesiz ilk 3 futbolcu desem birinci sıraya attığı gollerle Adam Buksa, ikinci olarak atan ve tutanın iyi olmalı diyerek kaleci Helton Leite, üçüncü ⁠olarak da sahanın içinde basmadık yer bırakmayan Sariç gelir. Bu oyuncuların üçü de lig biter bitmez Antalyaspor’dan ayrıldı. Türkiye’de gerek futbolculuğuyla gerek karakteriyle taraflı tarafsız herkesin sevdiği Alex’i teknik direktörlüğe getiren yönetimimiz inşallah bu 3 futbolcunun yerini doldurabilir yoksa bu sene işimiz çok zor.

Doğruya doğru. Çok isabetli ve yerinde bir tespitte bulunmuş. Antalyaspor yönetiminin işi gerçekten çok zor. Kolaylıklar diliyorum.”

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.