Tamer Tuna: Aynaya bakacak durumdayız

Tamer Tuna: Aynaya bakacak durumdayız

Başakşehir’e farklı yenilen Antalyaspor’da Teknik Direktör Tamer Tuna, maç sonunda yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Kadro kurmakta zorlandığını ifade eden deneyimli teknik adam, “İlk yarı 2 penaltı ve 1 kornerle 3-1 oldu. 1-1’i yakaladıktan sonra hemen penaltı olması, planları etkiliyor. İkinci yarıya 10 kişi başladık. Başakşehir’in kendi zaaflarına karşı oyun geliştirebilirdik ama kadro zaafı da vardı. İkinci yarıda oyuna giren 3 oyuncumuz, 20 yaş ve altında. Maalesef böyle şeyler olabiliyor. Kötü bir skor, olmaması gerekiyordu. 1-1’in dönüşü penaltı olmasa belki maç farklı seyredebilirdi.

Kendimiz biraz aynaya bakacak durumdayız. Görülmemesi gereken pozisyonlarda kırmızı kart görüyoruz. Amilton daha önce de bunu yaşamıştı. Koordinasyon anlamında sıkıntı yaşayabiliyor. Futbolda bunlar var. Hedef koyarken, kendi ve kulüp hedefleri oluyor. Böyle skorlar ortaya çıktığında, o hedeflerle bütünleşme anlamında sıkıntılar olduğu görülebiliyor. Genç oyuncuları oynatıyoruz. Maçları kazandırabilecek oyuncularımızın olması gerekiyor. Antalyaspor’un iki önemli özelliği var. Genç oyunculara şans verilmesi ve tecrübeli oyuncuların model olması. Tecrübeli oyuncuların model olması gerekirken, bu tip oyunlarda uzak olabiliyoruz. Hatalarımızı biliyoruz” dedi.