Tarihi tahsis yapıldı

Döşemealtı ilçesi’nde bulunan 253 dönümlük arazinin kalan son 16 dönümü Döşemealtı Belediye Meclisi tarafından Antalyaspor’a tahsis edildi. Törene Antalyaspor Kulübü Derneği bünyesinde olan, hentbol, basketbol, judo, masa tenisi gibi branşların sporcuları da katıldı.

Antalyaspor’un Döşemaaltı ilçesi Yeşilbayır Mahallesinde 10 yıldır tahsisi için uğraştığı 253 dönümlük arazi tahsisinin kalan son 16 dönümü Döşemealtı Beldiye Meclisi tarafından gerçekleştirildi. Antalyaspor, Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Döşemealtı’ndaki 256 dönümlük arazinin tamamının tahsisini yapmak için tüm prosedürleri tamamlamış oldu.

Antalyaspor Hasan Subaşı Tesislerinde gerçekleştirilen Döşemealtı Meclis kararı teslim törenine  Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafiz Tanır, Antalyaspor Vakfı 2. Başkanı Mevlüt Yeni, Antalyaspor A.Ş Başkanı Gültekin Gencer, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ve Antalyaspor’un tüm branşlardaki sporcuları katıldı.

Antalyaspor ve Antalya adına önemli bir gün olduğunu belirten Antalyaspor Derneği Başkanı Nafiz Tanır, Antalyaspor isminin 1966 yılında derneğin kurulmasıyla başladığını hatırlattı.

MODERN TESİSİN TEMELİ TEMMUZ AYINDA ATILACAK

Antalyaspor’un mevcut Hasan Subaşı Tesisleri’nin yetmediğini ve kulüp bünyesinde bulunan diğer tüm spor branşlarının farklı farklı noktalarda çalıştığını açıklayan Tanır, “Bizim amacımız Kulübün tesisleşmesini sağlamak. 10 yıl önce Döşemealtı’ndaki alanla ilgili o dönemin Yeşilbayır Belediye Başkanı Hasan Akalın ile birlikte çalışma başlamıştı. Yeşilbayırda 253 dönümlük alanı spor alanı ayırmak büyük düşünce. 10 yıldır uğraş verdiğimiz tesis için sona yaklaşıyoruz. Döşemealtı’nın yaptığı önemli bir belediyeciliktir. 10 yılda bazı aksamalar ve engeller oldu. Döşemealtı Belediye Meclisi 16 dönümlük alanı bize devretti. Gençlik Spor Bakanlığı ile görüşmeler devam ediyor. Tüm tahsisi Temmuz ayında bitirip ilk temeli atmak istiyoruz” dedi.

Antalyaspor A.Ş Başkanı Gültekin Gencer’de “Antalyaspor’a tahsisi edilen yerin hazırlanması sırasında Yeşilbayırspor Başkanıydım. Bu benim için ayrı bir gurur. Alan çok büyük bir alan. O bölgenin zenginliği Antalya’nındır” diye konuştu.

Antalyaspor Vakfı 2. Başkanı Mevlüt Yeni ise, Antalya’nın tarihi günlerden birini yaşadığını, bu tahsisle Antalyaspor’da yeni bir başlangıcın ortaya çıktığını söyledi.

GEÇİKMİŞ BİR KARAR

Antalyaspor’a tahsis meclis karanı vermekten mutlu olduklarını ifade eden Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “Biz de mutluyuz. Antalyaspor için gecikmiş karar. Antalyaspor’a destek Antalya’ya destek demek. Bu tesis Döşemealtı’nın marka değerini arttır, Antalya’nın marka değerini arttırır. Antalyaspor’un kalkınması için her zaman yanındayız” dedi.

Konuşmaların ardından Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç meclis tahsis kararını Antalyaspor Dernek Başkanı Nafiz Tanır’a teslim etti. Tanır’da Başkan Genç’e, Antalyaspor rozeti ile kaşkol hediye etti.

Antalyaspor’a kazandırılmayı planlanan ve Avrupa’da örnek olacak projede tüm spor branşları için tesisler bulunacak. Antalyaspor Kulübü’nün sabit gelir elde etmesi için otel ve sağlık hizmetleri de yer alacak. Projeyi Büyükşehir Belediyesi yapacak.

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.