Tarihin en başarısız sezonunun Başkanı Gültekin Gencer! En başarılı ikinci sezonda Aziz Çetin var!

Tarihin en başarısız sezonunun Başkanı Gültekin Gencer! En başarılı ikinci sezonda Aziz Çetin var!

Antalyaspor’un Süper Lig’de yer aldığı yıllarda başkanlık yapan isimlerin performanslarına bakıldığında en başarılı sezonu Ali Şafak Öztürk, en başarısız sezonu ise Gültekin Gencer’in geçirdiği dikkat çekti.

1966 yılında kurulan ve Süper Lig’deki 24’üncü sezonunu geride bırakan Antalyaspor’un bu kategorideki en başarısız Başkanı Gültekin Gencer oldu. Gültekin Gencer’in görev yaptığı 2013-2014 sezonunda 31 puan toplayan Antalyaspor küme düşmekten kurtulamadı. Gültekin Gencer başkanlığında 0.9 puan ortalaması elde eden Antalyaspor, Süper Lig’de mücadele verdiği en kötü sezonu yaşamış oldu.

EN BAŞARILISI ALİ ŞAFAK ÖZTÜRK

Antalyaspor tarihinin Süper Lig’deki en başarılı sezonunu yaşayan başkan ise Ali Şafak Öztürk oldu. 2016-2017 sezonunu Ali Şafak Öztürk başkanlığında 34 haftada 58 puanla tamamlayan Antalyaspor, 1.7’lik puan ortalaması yakalayarak tarihinin en başarılı sezonunu yaşadı.

AZİZ ÇETİN İKİNCİ SIRADA

Antalyaspor’un Süper Lig’de bir sezonda en çok puan topladığı geçen sezon ise ikinci sırada yer aldı. Kırmızı beyazlılar 59 puan toplamasına rağmen 38 maçta bu baraja ulaştığı için ortalamada ikinci sırada kaldı. Antalyaspor, Aziz Çetin başkanlığında 38 maçta 59 puan toplayarak 1.55 puan ortalamasıyla ikinci sırada yer aldı.

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.