Yekta Kurtuluş : “Dışarıdan göründüğü gibi değil”

Yekta Kurtuluş : “Dışarıdan göründüğü gibi değil”

Kepez Belediyesi tarafından Erdem Bayazıt Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Kepez’de Kariyer Günleri’ etkinliğine Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor’da forma giyen Yekta Kurtuluş ve Musa Nizam konuşmacı olarak katıldı. Kırmızı-beyazlı futbolcular etkinlikte lise öğrencileriyle bir araya geldi. Etkinlikte öğrencilerle fotoğraf çektiren futbolcular, kendilerine yönelik soruları cevapladı.

‘TÜRK FUTBOLCULAR FAZLA ŞANS BULMALIYOR’
yabancı oyuncu sınırlaması hakkında konuşan Yekta Kurtuluş, yabancıların fazla olması nedeniyle Türk futbolcuların takımlarında yeterince yer bulamadığını belirtti. Yekta Kurtuluş, Türk futbolcularının kadroda yeterince yer alamamasının milli takımı da olumsuz etkilediğini dile getirdi. Galatasaray’dan Selçuk İnan örneğini veren Yekta, “Selçuk İnan kendi takımında oynayamadığı için milli takımda istediği performansı sergileyemiyor. Bizim işimiz her hafta düzenli olarak oynamak. Sadece antrenman yapmak yetmiyor. Maçta oynamak belki de 10 antrenmana bedel oluyor. Futbolcu oynamayınca daha sonraki maçlarda kendisini yenileyebilmesi için zamana ihtiyaç duyuyor. Milli takım bunun yapılacağı yer değil. Onun için Dünya Kupası’na gidemiyoruz. Bu gayet normal ve tamamen yabancı sınırlamasıyla ilgili” dedi.

Süper Lig’de bu sezon en iyi futbolu Galatasaray’ın oynadığını belirten Yekta, sarı-kırmızılı takımın şampiyonluğun favori adayı olduğunu söyledi. Futbola 8 yaşında başladığını anlatan Yekta Kurtuluş, “Sekiz yaşımdan beri antrenmanlara gidiyorum. Arkadaşlarım tatil yaparken ben antrenmana gidiyordum, onlar şimdi beni televizyondan seyrediyor. Başarılı olmak, zorlukları aşmak için çok çalışmak, fedakarlıkta bulunmak gerekiyor. Birçok sakatlık yaşadık, kötü zamanlarımız oldu, ailemizden uzak kaldık. Fedakarlık yapılmadan bulunduğumuz konumlara gelinemiyor. Dışarıdan göründüğü gibi değil, bu sporun da çok zorlu yönleri var” diye konuştu.