Yeni sayfa

Yeni sayfa

Samimi olmak gerekirse pek çok kişi, 9 hafta üst üste kazanamamış bir takımdan Galatasaray deplasmanından puan beklemiyordu. Ancak bu maçta gösterilecek mücadele ve performans, birçok futbolcunun da kaderini belirleyebilirdi.
Karşılaşmaya hızlı başlayan taraf da Antalyaspor oldu. Henüz daha ilk dakika içerisinde Doğukan’ın harika getirdiği topu önce Ufuk ıska geçerken, ardından Celustka çok kötü bir vuruşla belki de maçın kaderini etkiledi.
İlk 10 dakikanın ardından ise Galatasaray sazı eline aldı. Gelen ilk gol ise tamamen talihsizlik… Salih Dursun’un inanılmaz hatasıyla korner kazanan Galatasaray, sonrasında topun Ufuk’un eline çarpmasıyla haklı bir penaltı kazandı. Bu atışın gole çevrilmesiyle birlikte maçın geri kalanı için çok da bir şey söylemeye gerek yok. Bu dakikada sonra Antalyaspor için psikolojik olarak maç bitti. 9 haftadır kazanamayan ve hatta geriye düştüğü maçlardan sadece 1 beraberlik çıkarabilen Kırmızı-Beyazlılarda en büyük sorun mental bitkinlik.
Şimdi yeni bir sayfa açma zamanı…
Sezonun ilk yarısında beklentilerin çok gerisinde kalan Kırmızı-Beyazlılarda takım çehresinin değiştirilip özgüven aşılamanın zamanı geldi. Bu konuda da önemli adımların atıldığını söyleyebilirim. Kadrodaki büyük revizyonun ipuçları da Aatif, Diego ve Serdar Özkan’ın Galatasaray maçı kadrosuna alınmamasıyla verildi. Ancak bu 3 futbolcuyla da sınırlı kalmayacak.
Maliyet olarak kulübe yük yaratmayacak, kaliteli ve direkt oynayabilecek 4-5 futbolcunun transferiyle Antalyaspor’daki bu mental bitkinliğin yok edilmesi için mücadele verilecek. Bunun sinyalini de maç sonunda Teknik Direktör Stjepan Tomas verdi. İkinci yarıda çok farklı bir Antalyaspor’un sahada olacağını söyleyen Tomas, hala takımda olur mu bilinmez ama kimyası bozulan kadro yapısının değişime uğrayacağı net bir şekilde söyleyebilirim.
Bugün itibariyle puan olarak beklenen seviyenin çok gerisinde bir Antalyaspor görsek de küme düşme hattının üzerinde yer alan takımlardan sadece 1 puan geride kalmış olduğu unutulmamalıdır. Henüz hiçbir şey bitmedi, önümüzde 17 final maçı daha var.

Koray GEÇGEL / Toros Gazetesi