“Yönetim bir şeyler yapmalı, gerekirse kadro dışı…”

“Yönetim bir şeyler yapmalı, gerekirse kadro dışı…”

Adana Demirspor’a yenilerek üst üste dördüncü mağlubiyetini alan Antalyaspor’a yönelik eleştiriler devam ediyor.

Toros gazetesinde yazan Ferudun Özgünsür dikkat çekecek bir yazıya imza attı.

“Kudriashov rakibinin 2 gol atmasını sağlayan isim oldu”, “Nuri Şahin saçmalıyor”, “Luyindama’yı Nuri Şahin istemedi”, “Yönetim bir şeyler yapmalı, gerekirse kadro dışı…” diyen Fedurun Özgünsür’ün yazısı şu şekilde:

“Antalyaspor, Adana Demirspor maçında Harakiri yaptı. Önce Harakiri yaptı; sonra Kamikazelerini rakip takım üzerine gönderdi.

Takımında Japon oyuncusu olan elbette Harakiri yapmayı da bilecek, Kamikaze olmayı da.Çok şükür hepsine sahibiz.

Sadece bunlar değil, rakibe goller hediye eden savunmacılara da sahibiz.

Ceza sahası içerisinde oyun kurarak rakibe ikinci pası hediye eden, bununla da yetinmeyip rakibin golle maça başlamasını, sağlayan bir savunmamız var. Garip ama Kudriashov rakibinin 2 gol atmasını sağlayan isim oldu. Gariptir Veysel topla hareketlenen rakibini faulle durdurmak yerine birebir mücadele ederek durdurmayı denedi, başarılı olamadı, eline yüzüne gözüne bulaştırdı.

3. gol de onun sayesinde geldi. Sadece Haji, Bünyamin, Güray, kısmen Ghacha, Fredy ile bu takım yola edemez.4 futbolcu canını dişine takarak mücadele ederken, diğerlerinin yan gelip yatmaya hakları yok.

Formsuz olan, form tutamayan futbolcular var. Niye yedek kulübesindeler? Süs figürleri mi?

Gelelim Nuri Şahin’e.

Saçmalıyor. Tam anlamıyla saçmalaya başladı. Halen geçen yılın özgüvenini devam ettiriyor. Antalyaspor Başkanı Aziz Çetin Lyundima’yı neden kiraladın ? Niye para veriyorsunuz ? Baksana Nuri Şahin oynatmıyor. Oynatmamakta ısrar ediyor. Defans hatalarının devam etmesinden zevk alıyor. Hoşuna gidiyor. Ömer gibi kendi istediği adam transfer edilmediği için mi tavır yapıyor, posta koyuyor. Antalyaspor’un yediği 3 gol de defans hataları. Cemali’yi oyuna almanın mantığını anlamak mümkün değil. Kenarda Nakajima varken, Güray’ı orta sahaya atmanın mantığı nedir ? Kudriashov sol kanada, Lyundima da stopere gelirdi.

Pardon kendi istediği futbolcu transferi değildi Nuri Şahin’in Lyundima. Bu arada Ghacha’nın oyundan çıkarılması mantığını da anlayamadım. Zaten sahada gezen Ndao’ya 45 dakika dayanabildin. En azından koşan, didişen, mücadele etmek isteyen bir kanat oyuncusu sahadan almanın mantığı neydi ? Tabii elbette bunların hiçbirisinin cevabı gelmeyecek. Çünkü, Nuri Şahin’i yılda bir kez görebildiğimiz için soru sorma, görüşme, görüş alma, sorulara cevap almamızda söz komusu değil. Ayrı bir dünyası var. Evet Nuri Şahin’e destek. Ama bir yere kadar. Bir süreye kadar. Hatalar yapmaya devam ediyor. Hata yaptıkça daha fazla hata yapıyor. Hatalarına savunmada değişiklik yapmayarak devam ediyor. Savunma ikilisi değişmeli. Mantık değişmeli. Oyun planları değişmeli. Rakip ezberledi. Rakip artık AntaIyaspor’u gözü kapalı durdurmaya başladı. Sakatlıklar dedik. Şimdi de kırmızı kartlılar eklenmeye başladı: Bir maçta, hiçte anlamı, gereği zorunluluğu 5 olmayan 2 posizyonda kırmızı kart nedir ? Rakibe kırmızı kart görecek tabanla girmek nedir ? Bir futbolcunun 11 saniyede kırmızı kart görmesi nedir?

Kötü gidiyoruz. Tepe taklak gidiyoruz. Paraşütsüz iniyoruz. Abartsız ligin en kötü takımları arasındayız dersem abartmış olmam. Yönetim artık bir şeyler yapmalı. Gerekirse kadro dışı, gerekirse bazı oyunculardan şimdiden kendilerine takım bulmalarını istemeliler. İsim de verebilirim: Cemali, Ufuk, Sinan, Mehmedi, Ndao, Veysel, Kudriashov.”