Yönetim, Çalımbay, Eto’o, Nasri ve kriz

Yönetim, Çalımbay, Eto’o, Nasri ve kriz

Antalyaspor, deyim yerindeyse sezona krizle başladı.

Kırmızı beyazlı takım, ilk krizi Menez ile yaşadı.

Lig başlamadan kampta sakatlanan yıldız oyuncu, henüz formayı sırtına geçiremedi. Bu da takımda büyük sıkıntı yarattı, yaratıyor.

Menez sakatlığı ayrıca bir başka krizin de ortaya çıkmasına neden oldu.

O da sakatlığı geçmesine rağmen forma şansı verilmemesi. Bu da haliyle yönetim ile teknik direktör Rıza Çalımbay’ı karşı karşıya getirdi.

Sonrasında Samir Nasri krizi patlak verdi.

Daha doğrusu Nasri’nin alacağı ücret Samuel Eto’o’da rahatsızlık yarattı. Bu rahatsızlığını da gizlemedi ve basına demeç vererek “Antalyaspor’dan ayrılmak istiyorum” dedi.

Bu açıklama adeta şok etkisi yarattı.

Devreye giren başkan Ali Şafak Öztürk, “Antalyaspor benden de Eto’o’dan da büyüktür” diyerek tavrını net olarak ortaya koydu.

Dedim ya kriz krizi doğurdu.

Yaşanan bu huzursuzluk maç skorlarına da yansıdı ve Antalyaspor 5’inci hafta geride kalmasına rağmen henüz galibiyet alamadı. Kötü sonuçlar peş peşe gelince taraftar da ayaklandı, sosyal medyadan en ağır eleştirilerde bulundu.

Ancak tüm bu krizler yönetimin elini güçlendirdi.

Lig başlamadan Eto’o’yu bir başka takıma vermeye kalksan taraftar ayaklanırdı, buna izin vermemek için harekete geçerdi. Bugün ise Eto’o gitmeye kalksa birçok kişi buna sessiz kalır. Hatta gitmesi için yönetime destek bile verir. Çünkü Eto’o’nun transferin son iki gününde yaptığı sivri açıklamalar aleyhine döndü.

Aynı durum teknik direktör Rıza Çalımbay için de geçerli.

Geçtiğimiz yıl en kötü dönemde görevi kabul eden ve kariyerini riske atan Çalımbay, sezonu 5’inci bitirip büyük bir başarıya imza attı. Antalyaspor’da takımın bütün rekorlarını alt-üst eden başarılı teknik adamı sezon başında göndermeye kalksan buna engel olunurdu. Hiçbir yönetim de bunu göze alamazdı. Fakat Nasri’nin aldığı ücreti konuşması, sakatlığı geçmesine rağmen Menez’i oynatmaması ve son olarak Kayserispor yenilgisinin ardından yaptığı sert açıklamalar sonunu hazırladı. Bu da tıpkı Eto’o olayında olduğu gibi yine yönetimin elini güçlendirdi. İşte bu nedenle Rıza hocanın gitmesine bugün kimse ses çıkarmıyor.

Başkan Ali Şafak Öztürk ve yönetim kurulu bu oyunu bilerek mi sahneledi, yoksa şartlar mı öyle gelişti bilmiyorum. Ancak bildiğim bir şey var, o da yönetimin bu kritik süreçten güçlenerek çıktığıdır. Takımın başına bir de iyi ve tecrübeli bir hoca getirilirse işte o zaman ayakta alkışlanır. Tabi tüm bunların bir de geri tepmesi var. Geç kalınıp sırf kendi egolarını tatmin etmeye kalkarlarsa işte o zaman kendi sonlarını da hazırlarlar.

Şifa ÇİÇEK